top of page

RC 2023 - Závěrečné kolo ve Stránecké Zhoři 10.9.2023

Dnes 10.9.2023 se konalo poslední kolo soutěže Regional cup mládeže ve Stránecké Zhoři.

Družstvo mladších žáků získalo pohár za 4. místo .

Kategorii starších žáků naše družstvo A opět ovládlo a zaslouženě zvítězilo .

Družstvo B ukázalo rovněž excelentní výkon a získalo pohár za skvělé 4. místo .

Zároveň dnes proběhlo celkové vyhodnocení soutěže Regional cup mládeže v požárním sportu.

V kategorii mladších žáků jsme obsadili nádherné stříbrné místo .

V kategorii starších žáků naše družstvo A zaslouženě vyhráloa družstvo B získalo pohár za krásné 5. místo .

Díky mladí hasiči za krásné výsledky a skvělou reprezentaci .

Zejména patří velké díky našim dlouholetým oporám - Honzíkovi Šoulakovi, Nelince Rosecke a Marťovi Křížovi, kteří v družstvu A letos s ohledem na dosažení věku končí.

RC 2023 - Radostín nad Oslavou 3.9.2023

Sedmé kolo Regional cupu mládeže se konalo dnes 3.9.2023 v Radostíně nad Oslavou.

V kategorii mladších žáků se nám dnes příliš nedařilo . Po větším zaváhání na rozdělovači naše děti skončily na 10. místě z 15 mládežnických týmů.

Za to v kategorii starších žáků jsme si spravili chuť .

Družstvo A opět nenašlo přemožitele a stejně jako včera zvítězilo s časem 16,19 .

Družstvo B ukázalo rovněž excelentní výkon a s časem 18,23 získalo pohár za 4. místo . Celkově v této kategorii soutěžilo 22 týmů.

Velká gratulace mladí hasiči a díky za skvělou reprezentaci .

Držíme vám pěsticky do posledního kola Reginal cupu mládeže, které se koná příští týden ve Stránecké Zhoři.

RC 2023 - Velké Meziříčí 2.9.2023

Po prázdninové pauze se v sobotu 2.9.2023 konalo 6.kolo Regional cupu mládeže ve Velkém Meziříčí.

I přes menší zaváhání na koši družstvo mladších žáků obsadilo širší pódium (velmi pěkné 6. místo z 15 družstev), za které si přivezlo pohár .

V kategorii starších žáků naše družstvo A ukázalo, že patří mezi elitu . S časem 14,81 nenašlo přemožitele a zaslouženě zvítězilo. Družstvo B (u nějž jsme do poslední chvíle nevěděli,zda se vůbec sejde) obsadilo krásné 9. místo z 19 mládežnických družstev.

Díky za skvělou reprezentaci mladí hasiči .

Těšíme se dnes v Radostíně n. O. na vaše požární útoky a držíme vám pěstičky.

RC 2023 - Lavičky 18.6.2023

I tuto neděli naši mladí hasiči ukázali, že jsou stateční bojovníci!

V neděli 18.6.2023 se konalo 4.kolo RCM v požárním sportu v Lavičkách.

Náš tým mladších žáků si prošel velkou marodkou. Do poslední chvíle jsme měli obavy, jestli vůbec budou děti schopny do soutěže nastoupit, ale ukázaly srdce bojovníků, nastoupily a dosáhly na krásné sedmé místo (ze 12 soutěžních družstev).

Ve kategorii starší žáci družstvo A získalo krásné bronzové medaile a družstvo B pohár za 6. místo.

I tento týden skvělá práce mladí hasiči a díky za ni .

RC 2023 - Znětínek 11.6.2023

Další skvělá neděle pro naše malé hasiče!

Z třetího kola soutěže RCM v požárním sportu konaném 11.6.2023 ve Znětínku naše družstvo mladších žáků dovezlo opět nádherné stříbrné medaile (už se z toho stává tradice - třetí soutěž - potřetí druhé místo ). V kategorii starší žáci družstvo A získalo rovněž stříbrné medaile a družstvo B obsadilo velmi pěkné sedmé místo (v konkurenci 18 soutěžních družstev).

RC 2023 - Zadní Zhořec 28.5.2023

Další skvělý výsledek z Regional cupu mládeže v požárním sportu!

Dnes se konalo druhé kolo soutěže v Zadním Zhořci,ze kterého naše družstvo mladších žáků dovezlo opět nádherné stříbrné medaile (v konkurenci 11 družstev).

V kategorii starší žáci naše družstvo A opět nenašlo přemožitele a získalo zlato a družstvo B přivezlo pohár za 4. místo ( v konkurenci 19 družstev).

RC 2023 - Blízkov 21.5.2023

Naši mladí hasiči i letos naskočili do soutěžní sezóny ve skvělé formě.

Dnes v 1.kole Regional cupu mládeže v požárním sportu na soutěži v Blizkove získali v kategorii mladší žáci stříbrné medaile a v kategorii starší žáci - družstvo A suverénně vyhrálo a družstvo B získalo pohár za 5. místo. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho SDH i obce.

Na fotkách družstvo mladších žáků se stříbrnými medailemi a starší žáci s pohárem za 1. a 5. místo

V souladu s plánem práce schváleným výroční valnou hromadou založil náš sbor počátkem roku 2017 družstvo mladých hasičů. Vedoucím družstva mladých hasičů byl určen Franišek Štoček, který si měl z řad členů našeho sboru vybrat své asistenty.

První schůzka s rodiči a dětmi se uskutečnila 26. 2. 2017. Do kroužku mladých hasičů bylo přihlášeno osm dětí. Věkové rozpětí dětí 6 - 13 let. Děti cvičí požární sport dle pravidel Regional cupu.

První cvičení s dětmi se uskutečnilo 11. 4. 2017. Cvičení družstva mladých hasičů probíhá dvakrát až třikrát do týdne.

Do sboru dobrovolných hasičů v Ostrově nad Oslavou byly děti přijaty dne 12. 6. 2017.

Cílem družstva mladých hasičů pro letošní rok (pozn. pro rok 2017) je ukázka dětského požárního útoku na oslavách 125. výročí založení našeho sboru a účast na vybraných soutěžích v podzimní části soutěže Regional cup mládeže v požárním sportu.